Spotkanie z żołnierzem.

Spotkanie z żołnierzem.

W ramach budzenia szacunku dla pracy ludzi różnych zawodów, zaprosiliśmy do klasy I d, tatę Olka, który jest żołnierzem w Jednostce Wojskowej w Grójcu. Pan Robert opowiedział uczniom swoją historię, jakie szkoły musiał  ukończyć, zanim został żołnierzem.  Pokazał ogromny plecak i rzeczy, które musi zabrać żołnierz jadąc na poligon. Każdy z uczniów miał okazję przymierzyć hełm, maskę gazową, podnieść plecak, a nawet sprawdzić jakie produkty zawiera  posiłek żołnierski. Była tam w puszce kiełbasa z grochem, suchary, słodycze, napój. Niektórym chłopakom z tej klasy zabłysło „coś” w oczach. Może któryś z nich zostanie generałem ? Tego im życzę, jeśli są to ich marzenia, to niech się spełnią!

Redagowała; A. Kaźmierczak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *