Innowacja pedagogiczna – „Sensoplastyka – sprawne ręce smyka”.

Innowacja pedagogiczna – „Sensoplastyka – sprawne ręce smyka”.

 

„Jedyne, co wiem, to że maluję, bo jest mi to potrzebne,

a maluję to, co mi przychodzi do głowy i więcej się nad tym nie zastanawiam.”

Frida Kahlo

 

Ostatnie zajęcia odbyły się w okrojonym składzie. Nasze Sensoplastki się rozchorowały. Mimo tego, iż było nas znacznie mniej, bawiliśmy się przednio. Na ten dzień zaplanowałyśmy dla naszych milusińskich malowanie na folii streczowej. Każdy uczestnik miał powierzchnię do ekspresji swej twórczości. Zdarzyło się również, iż powierzchnia przygotowana przez nas była niewystarczająca i uczniowie przenieśli swoje dzieła na własne ciała J Niektórzy byli niebiescy jak Smerfy, inni natomiast kolorowi jak postaci z bajek. Malowanie farbami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji, ekspresji twórczej i nowych doświadczeń. Z jednej strony, to bezcelowe oddanie się przyjemności obcowania z farbą, czyli z nastawieniem na przeżywanie a nie na efekty końcowe. Z drugiej, bardzo angażująca forma zajęć plastycznych, z których dziecko czerpie szereg korzyści dla rozwoju ruchowego, intelektualnego i emocjonalnego. Powyższe ćwiczenia pozwoliły dzieciakom na radosną twórczość, mogły wykazać się pomysłowością oraz rozwinąć swoje umiejętności artystyczne. Najbardziej ucieszył nas fakt, iż dzieci potrafiły podzielić się między sobą farbami, pędzlami oraz powierzchnią malarską.    Czas podczas takiej wspaniałej zabawy mija bardzo szybko, jednakże pozostają po niej cudowne wspomnienia.

Marta Albińska i Dorota Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *