Andrzejki w świetlicy

 

 Przy zapalonej świecy,

Za zamkniętymi drzwiami,

Odgadnąć próbujemy,

Co ukrył los przed nami.

Wróżymy z butów, jabłek,

Lejemy wosk na wodę,

Co nam przyniesie przyszłość?

Kłopoty? Czy przygodę?

 

W naszej świetlicy nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. W piątek, 29 XI w naszej świetlicy szkolnej został zorganizowany dzień św. Andrzeja. Nie zabrakło na nim tradycji oraz zwyczajów związanych z obchodzeniem Andrzejek. Dzieci brały czynny udział   w przygotowanych przez nauczycieli zabawach i wróżbach m.in.: lanie wosku, ustawianiu butów,  losowanie imion zapisanych na sercach i inne. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

 

Wychowawcy świetlicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *