Na skrzydłach marzeń…

Na skrzydłach marzeń
 
 
Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła?
 
W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie oddziałów: VI g oraz VI c mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji w Planetarium EC1 w Łodzi. „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i samolotem. Film odkrywa wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. Opowiada o dążeniu do realizacji marzenia o lataniu i jak ono wyniosło człowieka aż w Kosmos.
 
Kolejne atrakcje czekały na uczestników wycieczki w największym parku trampolin w Łodzi – Saltos. Strefa parkour z przeszkodami, strefa ninja, basen z gąbkami, trampoliny sportowe i supersquad, ścieżki, airtrack, ścianka, strefa dodgeball – to wszystko z czego dzieci mogły korzystać pod okiem trenerów. Nie od dziś wiadomo, że skakanie na trampolinach dodaje energii, podnosi poziom dopaminy, która podnosi naszą motywację do działania i endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Regularne ćwiczenia na trampolinach poprawiają zdolności motoryczne i równowagę i po prostu dają mnóstwo frajdy. Aktywność fizyczna w każdej postaci to samo zdrowie.
 
 
Przygotowały:
Sandra Janiak
Agnieszka Kasprowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *