MIKOŁAJKI W ODDZIALE 6A

MIKOŁAJKI W ODDZIALE 6A

Już Mikołaj grzeje sanie.

Czego pragniesz niech się stanie.

Każde z marzeń skrytych w głębi

Święty Dziadek może spełnić.

Mikołajki obchodzi się w Polsce 6 grudnia, czyli niecałe trzy tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. To jeden z najprzyjemniejszych dla wszystkich dzieci dni w grudniu. Tego właśnie dnia otrzymują one drobne upominki, zwykle w postaci słodyczy lub zabawek.

Zwyczaj obdarowywania się prezentami zawdzięczamy św. biskupowi  z Miry. Był to człowiek bardzo dobry i pomocny. Zasłynął z tego, że rozdał biednym cały swój majątek, podrzucając im woreczki z pieniędzmi pod drzwi.

Uczniowie oddziału 6a zgodnie z tradycją obchodzili mikołajki. Wszyscy otrzymali prezenty- niespodzianki. Był też słodki poczęstunek i wspólne zabawy integrujące zespół.

Mikołajki stały się doskonałym momentem, kiedy uczniowie mogli sprawić radość swojej koleżance lub koledze. Każdy bowiem  lubi otrzymywać prezenty. Czasami wystarczy nawet mała rzecz, żeby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech. Tego dnia uśmiech gościł na buziach wszystkich dzieci.

Opracowała: Małgorzata Olesińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *