„Jesteśmy tacy sami”

„Jesteśmy tacy sami”

 

Corocznie 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie wszystkim ludziom problemów osób niepełnosprawnych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich potrzeby.

Obchody Dnia są również okazją do zwiększenia w naszym społeczeństwie świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia. Są oni pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa. Wszyscy bowiem  jesteśmy tacy sami.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w  naszej szkole został zorganizowany konkurs literacko- plastyczno- fotograficzny pod hasłem „Jesteśmy tacy sami”. Na konkurs wpłynęły zarówno prace plastyczne, literackie, jak i fotograficzne.

Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce: Paulina Kozicz- III c, Zuzanna Marciniak- 6b, Adrian Maćczak-4b

II miejsce: Lena Rychlik-5c, Natalia Durka-5b

III miejsce: Maria Rojewska-6g, Szymon Cegielski-6a,

Wyróżnienia: Paulina Zawadzka-6a, Magdalena Buchajewicz-6b, Cyprian Chłopski-6f

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki.

Opracowały: Małgorzata Olesińska i Emilia Szymańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *