Słodka wycieczka – wizyta w Manufakturze Czekolady

Słodka wycieczka – wizyta w Manufakturze Czekolady

            Na mikołajkowe warsztaty czekoladowe wyruszyły 6 grudnia 2019r. z Kutna do Płocka oddziały VD i VF pod opieką p. Beaty Kusiak i p. Katarzyny Kubasińskiej.  Podczas zajęć  każde z dzieci otrzymało foremkę z tabliczką płynnej, ciepłej czekolady, którą ozdabiało dowolnymi bakaliami według własnego uznania. Kiedy czekolada zastygała, uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda cały proces produkcji tego smakołyku. Dzieci miały okazję zobaczyć drzewo, owoce i liście kakaowca, dowiedzieć się i zobaczyć, w jakich częściach świata one rosną, poznać skrócony proces wytwarzania czekolady.  Nikt z uczestników, sięgając po kostki czekolady, nie spodziewał się, że tak trudny i długi proces czeka ziarno kakaowca zanim stanie się czekoladą. Uczniowie zostali również poczęstowani specjalnością zakładu – aromatyczną czekoladą na gorąco. Kiedy wszystko ostygło, był czas na pakowanie. Każdy z uczniów zrobioną przez siebie czekoladę otrzymał w prezencie, aby mógł ją zawieźć do domu.

            Z tabliczkami czekolady w ręku, uczestnicy wycieczki udali się jeszcze do kina Helios na projekcję filmu “Ratujmy Florę”. Historia słonicy w podeszłym wieku, tytułowej Flory, i jej przyjaciółki, nastoletniej Dawn, przyniosła wiele wzruszeń i pozytywnych emocji.

            Wycieczka do Płocka, w tym szczególnym dniu- dniu św. Mikołaja- na długo zostanie w pamięci uczestników!

Beata Kusiak, Katarzyna Kubasińska

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *