7 c wraz z wychowawcą uczestniczyła w koncercie słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów ZS nr 3 im. Grabskiego w Kutnie.

W piątek 13 grudnia, w 38.rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, klasa 7c wraz z wychowawcą uczestniczyła w koncercie słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów ZS nr 3 im. Grabskiego w Kutnie.
Na uroczystość w kutnowskiej bibliotece przybyła młodzież z kutnowskich szkół oraz zaproszeni goście. Były to m.in. osoby internowane w tym okresie, działacze ówczesnego i obecnego związku „Solidarność” oraz członkowie rodzin ,które ucierpiały z powodu prześladowań. Młodzież zaprezentowała kalendarium wydarzeń od roku 1980 do lat 90.ubiegłego wieku. Trafnie dobrane teksty, przeplatane wierszami i piosenkami o wolności wprowadziły uroczysty nastrój. Zebranym zaprezentowano znane przeboje Marka Grechuty , Jacka Kaczmarskiego i Krystyny Prońko wykonane przez uczennice z Bursy nr 1 w Kutnie.Spotkanie zakończyło się krótkim przemówieniem działacza ”Solidarności” oraz wspólnym odśpiewaniem pieśni „ Ojczyzno ma..” Dla młodych ludzi była to żywa lekcja historii.
                                    Opracowała : Anna Jóźwiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *