NA PRZEKÓR ZIMIE, CZYLI DRUGI  TYDZIEŃ PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,TĘCZOWY PLECAK” DLA KLAS I – III.

 

NA PRZEKÓR ZIMIE, CZYLI DRUGI  TYDZIEŃ PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,TĘCZOWY PLECAK” DLA KLAS I – III.

Naszym sposobem na krótkie, pochmurne, jesienne dni był drugi ,,kolorowy tydzień,, Tęczowego plecaka. Od 09 do 13 grudnia uczniowie i nauczyciele znów ,,bawili się,, kolorami. Każdy dzień podporządkowany był innej barwie: poniedziałek – brązowej, wtorek – srebrnej, środa – białej, czwartek – czarnej, piątek grafitowej. Była to miła odmiana i niezobowiązująca zabawa, tym bardziej, że ubrani byliśmy (przynajmniej w jeden element ubioru) w danym dniu w przypisany mu kolor. W poniedziałek zainspirowani dziełem Raffaelo Santi ,,Cherubiny” stworzyliśmy z masy solnej i plasteliny całą armię aniołów. We wtorek poznaliśmy dzieło Witkacego ,,Kometa Encke”. Rysowaliśmy świecą wszechświat,  a akwarela zamieniła tło w pył kosmiczny. W środę na ciemnych kartkach używając kredy wyczarowaliśmy piękne, zimowe pejzaże. Czwartek zdominował kolor czarny…. tajemniczy…. Rysując węglem rysunkowym zastanawialiśmy się, czy strach ma wielkie oczy? Robiliśmy wszystko, by oswoić swoje strachy… W piątek poznaliśmy krótką historię ołówka. Stworzyliśmy swoje autoportrety. Obejrzeliśmy także film animowany pt. ,,Podróż  z zaczarowanym ołówkiem”.

Opracowanie:

B.Czarnoucka/E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *