Logopedycznie w świetlicy

Logopedycznie w świetlicy.

12 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się dla dzieci świąteczne zajęcia logopedyczne. Uczniowie mogli potrenować prawidłową wymowę. Na początku zajęć została przeczytana krótka opowieść świąteczna, która pomaga usprawnić narządy mowy oraz uwrażliwia na różnorodność świata dźwięków. Dzieci słuchając czytanej opowieści wykonywały ćwiczenia usprawniające narządy mowy, polegające na pokazaniu ruchem języka warg, żuchwy, określonego fragmentu bajki. Później świetliczaki w grupach musiały rozwiązać zagadki o tematyce świątecznej. Na końcu dzieci dostały kolorowankę przedstawiającą portret Mikołaja. Uczniowie musieli przenieść kuleczki z waty za pomocą słomki na odpowiednie fragmenty kartki tworząc brodę Mikołaja.

M.Walczak, E.Kujawowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *