Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie” – relacja z wycieczki do Oporowa

“Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”

Biorąc sobie do serca to powiedzenie, 11 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do pobliskiego Oporowa. Klasy 6e i 6f, zwiedziły zabytkowy Kościół oraz  Zamek. W Kościele mogły zobaczyć bogaty, barokowy wystrój. Natomiast XV-wieczny zamek jest perłą architektury gotyckiej, jednym z najlepiej zachowanych tego typu zamków w Polsce. Podczas lekcji muzealnej oraz zwiedzania Muzeum uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących naszej małej ojczyzny, m.in. z czasów  potopu szwedzkiego w XVII wieku. Zajęcia w Zamku zakończył quiz historyczny, z którym dzieci bardzo dobrze sobie poradziły – jak stwierdził pan kustosz Muzeum. Ostatnim akcentem naszej wycieczki był spacer po zabytkowym parku. Wycieczkę zorganizowała p. Zofia Babecka i p. Anna Michalczyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *