„Jedynka”  w odwiedzinach w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 20.12.2019 roku uczniowie  z oddziału 6a Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie gościli z występem słowno- muzycznym   w Domu Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek.

Jak co roku Panie podziwiały umiejętności artystyczne uczniów i słuchały deklamowanych wierszy. Wszystko to miało na celu wprowadzić zebranych w świąteczny nastrój i przybliżyć im zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe.

Uczeń z oddziału 6a- Szymon Cegielski umilił spotkanie grą na akordeonie i śpiewaniem solo kolęd.

Po występie Panie wspólnie z dziećmi śpiewały znane nam wszystkim kolędy.

Na koniec „mikołaje” wręczyli zgromadzonym Paniom samodzielnie wykonane upominki: kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, bombki oraz zdobione złotem orzechy na szczęście.

Nie obyło się bez łez wzruszenia zwłaszcza podczas składania życzeń. Później uczniowie odwiedzili starsze, schorowane Panie na oddziałach    i złożyli im świąteczne i noworoczne życzenia. Był również czas na krótkie rozmowy z pensjonariuszkami.

Dziękujemy za możliwość odwiedzenia Pań oraz  wspólnego kolędowania. Przeżyte chwile pozostaną na długo w naszej pamięci.

Siostrom, pensjonariuszkom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej jeszcze raz składamy świąteczne życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Opracowała: Małgorzata Olesińska