Świątecznie w bibliotece szkolnej

Świątecznie w bibliotece szkolnej

 

I my, Wasze Bibliotekarki, uległyśmy magii świąt Bożego Narodzenia. Nie tylko wraz z członkami Koła Przyjaciół Książki udekorowałyśmy pomieszczenie biblioteczne, ale również przygotowałyśmy dla uczniów I – III zajęcia. Tematem spotkań były tradycje wigilijne. Uczniowie z oddziałów I – II mieli możliwość obejrzenia prezentacji o zwyczajach wigilijnych i wykonania kolorowych papierowych ozdób choinkowych. Przystrojone choinki można oglądać w holu koło biblioteki. Natomiast dzieci z klas trzecich wysłuchali fragmentu książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” i rozmawiali o zwyczajach świątecznych w Szwecji. Szukali podobieństw i różnic pomiędzy tradycjami obu krajów.

Pozdrawiamy

Do zobaczenia w Nowym Roku

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *