Sensoplastyka

Grudzień jest miesiącem kojarzącym się nam z zimą i Mikołajem. Z racji tego,  że pogoda w tym, roku spłatała nam psikusa i nie raczyła sypnąć śniegiem, postanowiliśmy choć na papierze przywołać zimowy klimat. Każdy z najwytrwalszych uczestników miał za zadanie zaprojektować bałwana. Prace wyszły nam bardzo ładnie – sami możecie ocenić – nasze prace są w galerii poniżej. Kiedy nasze bałwanki były już gotowe, a za oknem zrobiło się naprawdę ciemno, mogliśmy rozpocząć naszą świetlną przygodę. Na początek nasze paluszki zostały wyposażone w kolorowe lampki. Wspólnie bawiliśmy się w świetlnego berka. Trochę zmęczeni postanowiliśmy odpocząć. Leżąc na wykładzinie mogliśmy patrzeć na „niebo” mieniące się wieloma kolorami. Na zakończenie zajęć każdy bawił się \ w doświadczanie przez dotykanie. Pierwsze skrzypce zagrała kula plazmowa. Chłopcy dotykali kuli obserwując, jakie zmiany zachodzą w jej wnętrzu. Pełni optymizmu z bałwankowymi pracami rozeszliśmy się do domów.

Dorota Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *