I WALENTYNKOWY KONKURS RECYTATORSKI

POD HASŁEM:

„NIECH MÓWIĄ, ŻE TO NIE JEST MIŁOŚĆ…”

(…)

Miłość cierpliwa jest,

Łaskawa jest.

Miłość nie zazdrości,

Nie szuka poklasku,

(…)

nie unosi się gniewem,

nie pamięta złego;

nie cieszy się

z niesprawiedliwości(…)

św. Paweł „Hymn o miłości”

Piękno słowa mówionego zbliża ludzi, dostarcza wielu wzruszeń. Ogłaszamy I Walentynkowy Konkurs Recytatorski.  Zachęcamy do licznego udziału uczniów naszej szkoły.

CELE KONKURSU

• wyłonienie talentów recytatorskich,
  • zainteresowanie uczniów literaturą o tematyce miłosnej,
  • rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa pisanego
    i mówionego,
  • umożliwienie uzdolnionym uczniom zaprezentowania talentu recytatorskiego.

ZASADY UCZESTNICTWA

• Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VIII;
  • Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie recytacji utworu poetyckiego lub fragmentu prozy (temat przewodni – miłość)
    i zgłoszenie do polonisty lub bezpośrednio do organizatorów chęci udziału w konkursie do dnia 14 lutego 2020 r.;
  • Czas prezentacji od 3 do 5 minut;
  • Recytatorzy mogą w czasie swego występu stosować różne środki wyrazu, wykorzystywać rekwizyty;
  • Przy doborze repertuaru prosimy zwrócić uwagę na wartości artystyczne tekstów;
  • Wybrany fragment prozy powinien stanowić zamkniętą całość, opatrzoną pointą (aby utwór nie był zbyt długi, można dokonać skrótów w tekście).

TERMIN

Konkurs odbędzie się 19 lutego 2020 r. o godz. 8:00 w sali widowiskowej.

OCENA I NAGRODY

• Uczestników konkursu będzie oceniać komisja według następujących kryteriów:

– dobór repertuaru  (0-5 pkt.)

– interpretacja głosowa (opanowanie pamięciowe, artykulacja,barwa głosu, modulacja, intonacja, sposób wyrażania uczuć) (0-5 pkt.)

– ogólne wrażenie artystyczne  (0-5pkt.)

• Spośród uczestników konkursu wyłonionych zostanie trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody książkowe. Wszystkim recytatorom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy. Komisja zastrzega sobie prawo innego przydziału nagród.
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu konkursu.

Organizatorzy:

Marta Talaga