WYCIECZKA DO ŁODZI – KLASA VE

WYCIECZKA DO ŁODZI – KLASA VE

W dniu 17 grudnia nasza klasa wraz z wychowawczynią, panią od języka polskiego oraz sprawującą opiekę mamą udała się na wycieczkę do Łodzi. Program wyjazdu obejmował spektakl w Teatrze Arlekin oraz warsztaty w Muzeum Manufaktury.

Z Kutna wyjechaliśmy po godzinie 9. Na miejsce dotarliśmy około 10. Najpierw udaliśmy się do teatru, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt.: „Mikołajek”. Opowiadał on o przygodach i perypetiach tytułowego bohatera i jego kolegów. Przedstawienie pełne było humoru, zabawnych zachowań aktorów, niesamowitych kostiumów i scenografii. Bardzo mi się podobało, ponieważ uwielbiam książki o Mikołajku.

 Kolejnym punktem naszej wycieczki było „Muzeum Manufaktury”. Dzięki krótkiemu zwiedzaniu dowiedzieliśmy się, kto był założycielem fabryki bawełny i w jaki sposób ją tkano  w dawnych czasach. Uczestniczyliśmy także w warsztatach o podobnej tematyce. Uczyliśmy się również tkać bawełnę. Otrzymaliśmy kawałki materiałów, na których rysowaliśmy własne obrazki, by następnie zabrać je do domu.

Po zajęciach udaliśmy się do strefy gastronomicznej, gdzie każdy zjadł posiłek. Ze stolicy województwa łódzkiego wyjechaliśmy około godziny 16. Do Kutna dotarliśmy o 18.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń!!!

Autor: Lena Syska (klasa Ve)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *