Zatrzymane w kadrze – 2a gości babcie i dziadków

Zatrzymane w kadrze – 2a gości babcie i dziadków

„Serce  jest bogactwem,

którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje,

ale które się ofiarowuje”

 (Gustaw Flaubert)

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie Oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Są to najpiękniejsze dni,w których obdarzani są  szczególnymi dowodami miłości. To przecież od Nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. W dniu 30 stycznia zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w nasze szkolne mury, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Przygotowali bowiem dla nich występ artystyczny przepełniony radością, śpiewem, tańcem i muzyką. W ten sposób wyrazili swą miłość, wdzięczność, szacunek i uznanie kochanym babciom i dziadkom. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem wyczarowanym przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów  i wspomnień. Wzruszenie dostojnych Dziadków było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły    o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami. Spotkanie zwieńczyły wesołe konkursy i tańce. Babcie i Dziadkowie zostali poddani wielu próbom. Popisywali się umiejętnościami tanecznymi, wiązania krawatów i apaszek, znajomością narzędzi kuchennych…  Rozpoznawali też swoje portrety, wykonane przez uczniów. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć  i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas.  Jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *