ZATRZYMANE W KADRZE – 2A REALIZUJE PROJEKT EDUKACYJNY

ZATRZYMANE W KADRZE – 2A REALIZUJE PROJEKT EDUKACYJNY

Już w szkolnym ogrodzie karmnik powieszony.

Zlatują się ptaszki na konar korony.

Sfruwają radośnie do środka karmnika.

W mgnieniu oka giną pestki słonecznika.

 

W klasie 2a w styczniu br. realizowany był projekt edukacyjny ,,Ptasia stołówka”. Jego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych uczniów, związanych z obserwacją ptaków. Rozpoczynając projekt postawiliśmy sobie pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi w trakcie jego realizacji. Do zgłębiania wiadomości wykorzystywaliśmy książki, atlasy przyrodnicze, ilustracje ptaków oraz informacje znajdujące się w sieci. Poznaliśmy pięć gatunków ptaków. Obserwowaliśmy je w ich naturalnym środowisku. Wyniki tych obserwacji przenosiliśmy na przygotowane ,,karty obserwacji”. Przy pomocy rodziców przygotowaliśmy piękne karmniki, które na zakończenie projektu zawiesiliśmy w szkolnym ogrodzie botanicznym, organizując naszym skrzydlatym przyjaciołom ptasią stołówkę. W czasie trwania projektu na zajęciach wykonaliśmy kilka prac plastycznych i technicznych. Zostały one wykorzystane do zorganizowania wystawki tematycznej dla koleżanek i kolegów z klas I-III. Mimo, iż projekt został już zakończony systematycznie uzupełniamy pokarm w ptasiej stołówce.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *