ZATRZYMANE W KADRZE – DZIEŃ ZAJĘĆ OTWARTYCH W 2 A

 

ZATRZYMANE W KADRZE – DZIEŃ ZAJĘĆ OTWARTYCH W 2 A

….niech Państwo tylko pomyślą,

wielka jak Europa.

Tylko, że Polski tam nie ma

i śnieg błyszczy jak opal…

K.I. Gałczyński

10.02.2020 r. można było uczestniczyć w zajęciach otwartych  edukacji polonistycznej, plastycznej i matematycznej w 2a.  W taki właśnie sposób uczniowie tego oddziału rozpoczęli realizację projektu edukacyjnego ,,W krainie śniegu i lodu”. Głównym jego celem jest poznanie warunków atmosferycznych, fauny i flory oraz działalności człowieka na Antarktydzie. W trakcie dzisiejszych zajęć ,,wyruszyliśmy,, na wirtualną wycieczkę do tej wiecznej krainy lodu i śniegu. Wyszukiwaliśmy informacje z książek i czasopism o faunie i florze Antarktydy. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa: Pingwin Adeli. Poznaliśmy sylwetki i twórczość A. i Cz. Centkiewiczów. Wykonaliśmy metryczki lektury ,,Zaczarowana zagroda”. Przedstawialiśmy z niej fakty. Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy piękne pingwiny. Razem z nimi mnożyliśmy, układaliśmy i rozwiązywaliśmy zadania tekstowe. Kończąc zajęcia ,,zostawiliśmy” ślady naszych stóp na Antarktydzie. Jutro sprawdzimy, czy nie zasypał ich śnieg?

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili dzisiejszy dzień z nami. Było nam bardzo miło Państwa gościć.

Opracowanie:

E.Rozmarynowicz/J.Traczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *