Zajęcia praktyczne z zasad ruchu drogowego dla uczniów prowadzili pracownicy skierniewickiego WORD-u

Zajęcia praktyczne z zasad ruchu drogowego dla uczniów prowadzili pracownicy skierniewickiego WORD-u

 

W dniu 18 lutego 2020 r. w hali sportowej uczniowie klas 4 A , 4 B  5 D, 5 E mogli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze po wyznaczonym torze . Zajęcia zostały przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Miasteczko ruchu drogowego jest jednym ze środków wykorzystywanych w wychowaniu komunikacyjnym, dzięki któremu można kształtować nawyki prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym.

 Instruktorzy przypomnieli dzieciom , jak powinni zachowywać się podczas jazdy na  rowerze. Każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności  jazdy rowerem pokonując tor miasteczka ruchu drogowego. Dzisiejsze zajęcia praktyczne pozwolą uczniom  przygotować się  do egzaminu na kartę rowerową.

Uczniowie, którzy bezbłędnie pokonali tor jazdy otrzymali od prowadzących odblaski. Wszyscy uczestnicy zajęć dostali odblaskowy breloczek.

Dziękujemy WORD w Skierniewicach za zaangażowanie i wieloletnią współpracę z naszą szkołą., a nauczycielom za pomoc w czasie zajęć praktycznych.

Ewa Andryszczak – Pawłowska 

Mariola Michalak

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *