A może zostanę strażnikiem miejskim?

A może zostanę strażnikiem miejskim?

       W ramach działań Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego 13 lutego 2020 r. na zajęciach z wychowawcą odbyło się spotkanie uczniów oddziału V c z przedstawicielami Straży Miejskiej w Kutnie komendantem p. Ryszardem Wilanowskim i p. Andrzejem Jóźwiakiem. Panowie w barwny i interesujący sposób opowiadali o swojej pracy, której są bardzo oddani. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią powstania tej formacji, która służyć ma utrzymywaniu porządku publicznego i zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom. Nie obyło się bez licznych przykładów działań straży, prezentacji umundurowania i wyposażenia strażników, a także informacji o drodze, jaką trzeba przejść, by móc wykonywać ten zawód. Panowie chętnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące ich codziennej pracy , opowiadali o sytuacjach, które zapadły im głęboko w pamięć, wyjaśniali, kiedy można , a kiedy nie zgłaszać się do straży z prośbą o interwencję. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od swoich gości odblaskowe opaski i książeczki promujące Kutno-Miasto Róż. Może to wyjątkowe  spotkanie sprawi, że dzisiejsi uczniowie oddziału 5 c zasilą  w przyszłości szeregi straży miejskiej ?                      

                                                

                                                                                        Karolina Jagodzińska

                                                                                        Karolina Sulej    

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *