O miłości mów do mnie jeszcze…

O miłości mów do mnie jeszcze…

       „Powiedz mi jak mnie kochasz (…)”, „(…) pójdziemy w ogród pełen zorzy, kiedy drzwi miłość nam otworzy”, „Róża?  Jak wygląda róża? Czy to kwiat? A może kamień?” – słowa zrodzone z uczuć i przemyśleń, uplecione z marzeń o miłosnym spełnieniu wybrzmiały na I WALENTYNKOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POD HASŁEM „NIECH MÓWIĄ, ŻE TO NIE JEST MIŁOŚĆ…”, który odbył się w naszej szkole 19 lutego 2020 r. Recytatorzy postawili na klasykę polskiej poezji: wiersze o miłości  Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Jury w składzie: p. Agnieszka Kolczyńska, p. Marta Talaga i p. Karolina Jagodzińska , biorąc pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu,  interpretację głosową oraz ogólne wrażenie artystyczne,  przyznało następujące  miejsca:

I miejsce zajęła Maja Syska z oddziału  8e,

II miejsce Julia Podczaska z oddziału  5g,

III miejsce przypadło Nikoli Stępskiej z oddziału 5 c.

Wyróżnieniami nagrodzono  Maję Janecką z oddziału 5 e oraz Bartosza Orłowskiego  z oddziału 5 b.

Nagrodzeni recytatorzy otrzymali książki , a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i słodkie upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu składamy podziękowania za zainicjowanie w naszej szkole  tradycji Walentynkowych Konkursów Recytatorskich.

O miłości poeci piszą wiersze. Wiersze o miłości recytują kolejne pokolenia:

„Na każdym  miejscu i o każdej dobie,

Gdziem z tobą płakał, gdziem z tobą się bawił,

Zawsze i wszędzie będę ja przy tobie,

Bo wszędzie cząstkę mej duszy zostawil…”.

Karolina Jagodzińska

Agnieszka Kolczyńska

Marta Talaga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *