ZAJĘCIA OTWARTE W RAMACH INNOWACJI  „SENSOPLASTYKA – SPRAWNE RĘCE SMYKA”

ZAJĘCIA OTWARTE W RAMACH INNOWACJI  „SENSOPLASTYKA – SPRAWNE RĘCE SMYKA”

 

12 lutego odbyły się ostatnie zajęcia prowadzone w ramach innowacji:
„Sensoplastyka – sprawne ręce smyka”. Oprócz dzieci uczestniczyli w nich rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły.  Podczas spotkania uczestnicy stymulowali  wszystkie zmysły. Samodzielnie tworzyli i barwili ryżolinę. Dzięki tej twórczej zabawie dzieci odwrażliwiały okolice dłoni, ust poprzez smakowanie ugotowanego ryżu, dzieliły się również wytworami swojej pracy z kolegami.  Dalszym etapem naszych zajęć  była zabawa z wykorzystaniem kolorowego makaronu, w którą włączyła się również Pani Dyrektor.  Uczestnicy tworzyli z niego barwne obrazy, pobudzając przy tym swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Na koniec przechodzili po ścieżce sensorycznej, stworzonej z niewykorzystanego makaronu oraz produktów sypkich typu fasola, soczewica i groch. Finalnym punktem naszych zajęć było wykonanie przez dzieci tęczowych butelek z kolorowego ryżu. 

Podsumowaniem innowacji było nadanie każdemu dziecku tytułu „ Sensoplastka”, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz gniotków, które przygotowały panie prowadzące. Tradycyjnie po zajęciach uczniowie mogli zabrać do domu swoje wytwory.

 Dziękujemy dzieciom za aktywne uczestnictwo w naszej innowacji i wspaniałą zabawę a rodzicom za wsparcie, wyrozumiałość i dobre słowo.

Marta Albińska i Dorota Wojciechowska

           

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *