#DzieciUcząRodziców

Za nami druga lekcja w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej “Dzieci uczą rodziców”, która odbyła się 9 marca – “Wyjątkowa pszczoła”. Udaliśmy się więc w podróż do świata pszczół. Podczas zajęć doskonale poznaliśmy te małe owady oraz ich wpływ na nasze życie. Dowiedzieliśmy się, że pszczoły należą do największych zapylaczy roślin. Poznaliśmy produkty pszczele, które korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Rozmawialiśmy o tym, jak możemy pomóc pszczołom, aby nie wyginęły i jak poprawnie napisać wyraz “pszczoła”. Zwieńczeniem lekcji było piękne czytanie wiersza “Zmartwienie pszczoły”, pokolorowanie obrazka i wręczenie go rodzicom w domu.