[su_box title=”Warsztaty kulinarne.” style=”glass” box_color=”#1320ba”] 

Wśród wielu zajęć prowadzonych w ramach zdobywania sprawności zuchowych są również zajęcia kulinarne. Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci. Zuchy chętnie podpatrują, co dzieje się w kuchni, potem same zdobywają umiejętności kulinarne niezbędne w dorosłym życiu.
6 marca 2018r. zuchy z Gromady Zuchowej “Czerwone Biedroneczki” brały udział w warsztatach kulinarnych pieczenia pizzy, w Bistro Ale Smacznie, w Kutnie.
Zuchy samodzielnie uformowały placek, starannie go wałkując, nastepnie z przygotowanych produktów skomponowały własny rodzaj pizzy. Po upieczeniu każdy zuszek sprawdzał smak swojego wypieku. Było naprawdę smacznie.

Opracowanie
phm J.Traczyk

[/su_box]

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie

                  Zuchy z gromad zuchowych 11 Kutnowskiego Szczepu Watra działającego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie  uczciły Międzynarodowy Dzień Ziemi podczas biwaku, który odbył się  w dniach 21-22 kwietnia . Piątkowy wieczór spędziły podróżując w kosmosie przygotowanymi przez siebie pojazdami  na planetę Małego Księcia, podczas spotkania z nim zuchy wykazały sie rozległą wiedzą na temat Ziemi i sposobów jej ochrony. Książę był bardzo zadowolony z postawy swoich gości i na ich cześć wyprawił wieki bal, wszyscy bawili się świetnie. W sobotni poranek zuchy zaprezentowały swoją proekologiczną postawę podczas plenerowego happeningu .