Andrzejkowy szał w rytmie disco:)

Andrzejki obchodzimy w Wigilię dnia św. Andrzeja, tj. w noc z 29 na 30 listopada. Jest to noc wyjątkowa, zwłaszcza dla dziewcząt, ponieważ jak mówi stare przysłowie “Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja“. Dlatego od dawien dawna Panny wróżą sobie z nadzieją, że św. Andrzej uchyli rąbka tajemnicy jaka przyszłość ich czeka.

Andrzejkowy wieczór to idealna okazja by spotkać się z przyjaciółmi i dlatego 28 listopada odbyła się w naszej szkole Dyskoteka Andrzejkowa.

Wszyscy bawili się wspaniale!

Wróżki i “wróż-mani” łudząco podobni do uczniów klas szóstych prowadzili Salon Wróżb odpowiadając na nurtujące pytania dotyczące przyszłości.

Konkurs na Miss naszej imprezy wygrała Julia Starybrat z klasy 4d a Misterem okazał się Igor Stańczyk z klasy 6b. Gwiazda z Gwiazdorem poprowadzili korowody włączając wszystkich do tańca.

Odbył się też konkurs, w którym tancerze walczyli o krzesło. Wygrał najsprytniejszy Igor Pasikowski z klasy 4d.

Rada Rodziców ufundowała nagrody dla uczestników konkursów i napoje dla spragnionych. 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


DZIEŃ TOLERANCJI W NASZEJ SZKOLE

W związku z obchodzonym w listopadzie Dniem Tolerancji i Życzliwości Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs międzyklasowy: „Słowa tolerancji”, polegający na napisaniu serdecznego, ciepłego listu adresowanego do dowolnego cudzoziemca, bądź grupy cudzoziemców (w tym uchodźców) mieszkających w Polsce.

Jak się okazało – pisanie nie sprawia naszym uczniom większych trudności, gdyż prac konkursowych na tablicy samorządu było wiele… To dowodzi również, że młodzi ludzie potrafią w życzliwy sposób wyrazić swoje zdanie i lubią się nim dzieli z innymi.

Kolejną ważną inicjatywą tego dnia była „przyjazna poczta”, dzięki której uczniowie mieli szansę napisać kilka miłych słów swoim rówieśnikom, poprawiając im tym samym nastrój!!!

                                                           SAMORZĄD UCZNIOWSKI


PATRIOTYZM OCZAMI NASZYCH UCZNIÓW, CZYLI UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE

 

            11 listopada to niezwykle ważny dzień dla każdego Polaka – patrioty. Również w naszej szkole uczniowie pokazali, jak ważne miejsce w ich życiu zajmuje nasza Ojczyzna. Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi patrioci przygotowali plakaty, na których mieli przedstawić swoje spojrzenie na historię naszego kraju, biorąc pod uwagę ważne wydarzenia, jak również bohaterów narodowych. Efekty pracy uczniów można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

                                                                                 

                                                                                  SAMORZĄD   UCZNIOWSKI


„Poetycko o naszych cudownych wychowawcach”

Dzień Edukacji Narodowej był świętowany w naszej szkole na wiele sposobów. Samorząd Uczniowski również chciał podkreślić jak ważne miejsce w środowisku szkolnym zajmuje nauczyciel. Dlatego zorganizował quiz zatytułowany: „Nauczycielu, kim jesteś?” Jego celem było ułożenie oryginalnego wierszyka dotyczącego wychowawcy.

Jak się okazało pomysły uczniów były niezwykłe, a teksty poetyckie w zabawny sposób pokazywały zalety naszych pedagogów.  Świadczy to o ty, że uczniowie darzą sympatią tych, którzy prowadzą ich po ścieżkach wiedzy i pomagają rozwiązywać rozmaite problemy

Poniżej znajdziecie przykłady poetyckiej twórczości naszych uczniów! Życzymy miłej lektury!!!

                                                                       Samorząd Uczniowski

i


„Selfie z krawatem”, czyli podkreślenie własnej indywidualności”

Ważną inicjatywą Samorządu Uczniowskiego był konkurs na najciekawsze selfie z krawatem Ozdoba ta zajmuje przecież czołowe miejsce w szafie mężczyzny, ale jak się okazało – nie tylko!!! Kobiety również upodobały sobie ten niezwykły, ozdobny kawałek jedwabiu.

Dzięki niemu bowiem mamy możliwość spersonalizowania każdej stylizacji. Krawat to świetny sposób na wyrażenie własnego stylu, emocji czy wręcz samopoczucia. Gdy zależy nam na tym, aby zwrócić na siebie uwagę zdecydowanie powinniśmy wybrać właśnie krawat. Niezależnie od efektu jaki chcemy osiągnąć powinien on być dobrany tak, aby w jakiś sposób korespondował z pozostałymi elementami stroju takimi jak: koszula, marynarka czy spodnie.

W jaki sposób z doborem odpowiedniego krawata poradzili sobie uczniowie naszej szkoły? Zobaczcie sami!!! Poniżej przedstawiamy również wyniki Waszego głosowania. Otóż, I miejsce należy do Marcela Pietrzykowskiego z klasy 3e . II pozycja przypadła Amelii Poznańskiej z klasy 5d. Natomiast na III miejscu uplasowała się Katarzyna Chojnacka z klasy 6f.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                  Samorząd Szkolny


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dzień 26 września był niezwykle ważny dla naszej społeczności szkolnej. To właśnie wtedy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oddziałów IV – VI. W rywalizacji wzięło udział 10 uczniów. Wyniki głosowania przedstawiają się w następujący sposób.

Przewodniczącą SU wybrana została Kinga Medyńska z klasy VI f, uzyskując 64 głosy. Funkcję Zastępcy Przewodniczącej powierzono Zuzannie Olejnik z klasy IVe (60 głosów)

Sekretarzem SU został Oskar Ozimiński z klasy IV d (43 głosy), na Skarbnika wybrano natomiast Julię Starybrat z klasy IV d (41 głosów).

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy  wielu niezwykłych pomysłów, które sprawią, że w naszej szkole codziennie będzie się działo coś ciekawego, a uczniowie – dzięki Waszej działalności – będą mogli czuć się bezpiecznie i wyjątkowo!!!

                                                                                                                             Opiekunowie SU


DZIEŃ CHŁOPCA Z DYSKOTEKĄ

Dnia 21.09.16 r. uczniowie oddziałów 4-6 naszej szkoły bawili się podczas dyskoteki z okazji Dnia Chłopca. Jej gospodarzami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z Opiekunami. Humory dopisały nie tylko naszym młodym mężczyznom, ale również ich koleżankom, dzięki czemu na parkiecie podziwiać można było popisy taneczne lepsze niż w niejednym telewizyjnym show.

Uczniowie bawili się przy rytmach pop, disco i techno. Dużym powodzeniem wśród gości cieszyły się również konkursy z nagrodami, a także wybory Miss oraz Mistera wieczoru.

Dziękujemy nauczycielom czuwającym nad bezpieczeństwem uczniów i mamy nadzieję, że inicjatywy tego typu w dalszym ciągu będą nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości szkolnejJ

Informacja: Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego