[su_box title=”MegaMisja” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

 

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli,     a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego Internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera  i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne,    w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu. Dlatego MegaMisja opanowała całą świetlicę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Pod kierunkiem Moniki Mierzwińskiej, Martyny Walczak i Marty Krawczyk dzieci dzielnie wykonywały  kolejne zadania nabywając nowe cyfrowe kompetencje. MegaMisja doceniając zaangażowanie naszych dzieci przesłała nam  oczekiwaną przez wszystkich uczniów nagrodę, którą był TABLET!!! Wszyscy z wielką radością i uśmiechem na twarzach prezentowali otrzymaną nagrodę. Dzięki tej nagrodzie czas wolny na świetlicy spędzamy jeszcze milej niż dotychczas. Tablet służy nam do robienia wspaniałych zdjęć, jest pomocny przy odrabianiu lekcji, grach edukacyjnych. Następnym prezentem od MegaMisji był zestaw kreatywnych pomocy plastycznych. Wszystkie Świetliczaki z wielką dumą prezentowały nadesłane nagrody co widać na załączonych zdjęciach, a ponieważ dzieci bardzo lubią wszelkie prace plastyczne i bardzo się angażują więc dzięki tej nagrodzie powstanie jeszcze więcej pięknych prac, które ozdobią hol szkoły. Mega Misja doceniając zaangażowanie naszych dzieci przysłała nam kolejną, już trzecią nagrodę w postaci cudownych książek i wspaniałych gier, które trafiły w gusta dzieci dlatego nasza MegaGrupka z jeszcze większym zapałem wzięła się do wykonywania kolejnych zadań… Bardzo Dziękujemy za cudowne nagrody, a najlepszym podziękowaniem jest uśmiech dzieci widoczny na zdjęciach, który jest szczery i bezcenny!!!

Opracowały:

Monika Mierzwińska

Martyna Walczak

[/su_box]

[su_box title=”Pieczenie gofrów w świetlicy” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Kutnie zostały zorganizowane zajęcia, które  rozpoczęliśmy od zapoznania się z przepisem i poszczególnymi składnikami gofrów. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt przystąpiliśmy do przyrządzenia ciasta. Uczniowie odmierzali mąkę, cukier i mleko oraz ubijali ciasto. Wychowawczynie przygotowaną masę wlewały do gofrownicy i  wszyscy z niecierpliwością czekali, aż pierwsze gofry się upieką! Gdy gofry były gotowe, wszyscy zabrali się za dekorowanie ich dżemem, cukrem pudrem, śmietaną i świeżymi owocami. Przyjemny zapach roznosił się po korytarzach naszej szkoły i zachęcał do jedzenia. Dzieci były bardzo zadowolone i z niecierpliwością czekają na kolejny raz.

Opracowały: Monika Mierzwińska, Martyna Walczak

 

[/su_box]

[su_box title=”Spotkanie ze stomatologiem” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 13 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyło się spotkanie z panią stomatolog w ramach tygodniowych zajęć świetlicowych pod hasłem „Higiena ucznia”. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej, regularne wizyty u stomatologa oraz prawidłowe dbanie o zęby. Uczniowie zostali poinformowani jak często i jak długo należy myć zęby, kiedy wymieniać szczoteczkę i po jakie dodatkowe akcesoria higieny jamy ustnej sięgać. Pani stomatolog omówiła techniki prawidłowego szczotkowania zębów, niektórzy mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało od pani stomatolog niewielki upominek.

Opracowały:

Monika Mierzwińska

Martyna Walczak

 

[/su_box]

[su_box title=”Konkurs plastyczny” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Konkurs plastyczny „Róża – symbol miasta”

W ramach tygodniowego programu zajęć świetlicowych pod hasłem  ,, Kutno – moje miasto”, 28 lutego w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Róża – symbol miasta”. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej. Wszystkie prace możemy zobaczyć na wystawie w szkolnym holu. Zwycięzcom składamy gratulacje i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez świetlicę.

 

Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce – Sztekiel Martyna III g, Braszkiewicz Szymon III h

II miejsce – Targalska Aleksandra III h, Krajewska Julia III g

III miejsce – Rutkowski Gracjan III h, Łazor Anna III g, Miaczkowska Julia III f

Wyróżnienia otrzymały dzieci:

Mezer Lena I d, Holc Kinga III g, Jezierska Aleksandra VI c.

Zwycięzcy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i małymi upominkami.

Opracowały:

Martyna Walczak

Monika Mierzwińska

[/su_box]

[su_box title=”Sport to zdrowie” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

01 marca 2018r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie w ramach tematyki tygodniowej „Sport to zdrowie” odbyły się zajęcia fitness prowadzone przez pana Marcina Głogowskiego – instruktora, trenera personalnego master class. Zajęcia miały na celu promocję zdrowego stylu życia oraz uzmysłowienie istoty ruchu w życiu każdego nas. Dzieci wykazały się niezwykłą wytrzymałością i determinacją podczas treningu, a towarzysząca podczas ćwiczeń radość jest najlepszym dowodem na to, że ruch to nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim przyjemność.

                                                                                                   Opracowała: Marta Krawczyk

[/su_box]

[su_box title=”Walentynki” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

14 lutego w świetlicy szkolnej uczniowie  świętowali Dzień Zakochanych. Dzień rozpoczął się od przedstawienia dzieciom wiadomości na temat postaci świętego Walentego. Dzieci wspólnie wykonały pracę plastyczną „Drzewko miłości”, a także walentynkową ściankę fotograficzną, gdzie mogły wspólnie ze swoimi przyjaciółmi wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Opracowały:

Marta Krawczyk, Monika Mierzwińska

[/su_box]

 [su_box title=”Lekcja historii” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 20 lutego w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyła się lekcja muzealna poprowadzona przez pracownika Muzeum Regionalnego w Kutnie p. Dworeckiego. Podczas  zajęć uczniowie zdobyli wiedzę  dotyczącą  lokacji miasta, jego historii oraz architektury. Prowadzący zaprezentował uczestnikom spotkania prezentację multimedialną przedstawiającą historię powstania herbów miasta Kutno. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały nowo poznanych wiadomości. Lekcje zakończył konkurs plastyczny na najlepiej pomalowany herb, wybrany przez dzieci, który był zaprezentowany na zajęciach. Uczniowie w nagrodę otrzymali książeczki związane z Kutnem. Lekcja poszerzyła wiedzę młodych kutnian o ich rodzinnym mieście.

Opracowały:

Martyna Walczak

Monika Mierzwińska

[/su_box]

 [su_box title=”Zabawa karnawałowa w świetlicy” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Tuż przed feriami, we wtorek 23 stycznia w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie odbyła się zabawa karnawałowa. Celem tej zabawy było wyzwolenie i rozwijanie w uczniach różnych sposobów ekspresji ruchowej, muzycznej oraz wyzwolenie pozytywnych emocji.  Tego dnia dzieciom towarzyszyły niezapomniane  wrażenia. Uczniowie przyodziani w różnobarwne stroje karnawałowe pląsali w rytm znanych przebojów, wśród których królowały ,, Smerfne hity”.  Podczas zabawy dzieci brały udział w licznych zabawach takich jak taniec z balonem, na gazecie czy „kaczuszki”. Dodatkową atrakcję stanowiło  malowanie twarzy specjalnymi farbkami. Podczas dyskoteki nie zabrakło też konkursów na najciekawszy strój oraz najlepszych tancerzy. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz słodycze. Uczestnicy zabawy karnawałowej wybrali króla oraz królową balu. Zabawa karnawałowa należała do udanych. Po wytężonym wysiłku w I semestrze uczniowie zasłużyli na rozrywkę i odpoczynek w czasie ferii zimowych, zatem wspaniałej  i bezpiecznej zabawy w czasie wolnym od obowiązków szkolnych życzyły uczniom wychowawczynie świetlicy.

Opracowały:

Monika Mierzwińska

Martyna Walczak

[/su_box]

[su_box title=”” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy

W dniu 15.02.2018 r w świetlicy odbył się teatrzyk kukiełkowy. Dzieci wcieliły się w role wybranych postaci ze swoich ulubionych bajek. Uczniowie przedstawiali scenki z bajki “Kot w butach”, a także wymyślały swoje bajki wcielając się w niezwykłych bohaterów. Zabawa w teatrzyk miała na celu rozbudzenie zamiłowania do obcowania z literaturą dziecięcą oraz kształtowania postaw moralnych.

Opracowały: Monika Mierzwińska

[/su_box]

[su_box title=”” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 25 stycznia 2018 r. (czwartek) w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Wyroślak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kutnie. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zabaw i sportów zimowych oraz bezpieczeństwa w czasie ferii. Bibliotekarka przeczytała uczniom opowiadanie Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak pt. “Basia i narty”. Dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem i chętnie odpowiadały na pytania. Pani Agnieszka z wielkim zainteresowaniem opowiedziała o ilustracjach występujących w książce. Na zakończenie odbyła się rozmowa dotycząca zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych.Bardzo dziękujemy za przybycie i poprowadzenie ciekawej lekcji.

Opracowały:Monika Mierzwińska

Martyna Walczak

[/su_box]

[su_box title=”Konkurs na najpiękniejszą maskę” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Podczas karnawału w naszej szkole nie mogło zabraknąć kolorowych masek. Również dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie na najpiękniejszą maskę karnawałową. 22.01.2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż prace dzieci były pomysłowe i starannie wykonane. Wszystkie maski podziwiać możemy na wystawie w szkolnym holu. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez świetlicę.

Wyniki:

I miejsce – Stępniak Kornelia kl III g

II miejsce – Żeberkiewicz Julia kl III i, Bończak Oliwia kl IV e

III miejsce – Roman Julia kl I a

Wyróżnienia:

Jabłoński Piotr kl I d,

Hoelm Maria kl III a,

Piasta Marcel kl II a,

Wróblewska Małgorzata kl III d

Opracowały: Monika Mierzwińska

Martyna Walczak

[/su_box]

[su_box title=”Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Bombka choinkowa”” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

21 grudnia w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego ,, Bombka choinkowa”. W ramach inicjatywy uczniowie wykonali przestrzenne bombki z motywem świątecznym.       

W wyniku rozstrzygnięcia  przyznano: 

I miejsce: Anna Oleksik

II miejsce: Julia Miaczkowska 

III miejsce: Natalia Sauda

Wyróżnienia otrzymały dzieci:

Weronika Tkacz

Łucja Sroczyńska

Zwycięskie prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej, stanowiąc element dekoracji świątecznej.

 

Opracowały:

Monika Mierzwińska

Martyna Walczak

 

[/su_box]

 

[su_box title=”Odloty ptaków w świetlicy” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 26 października w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyło się spotkanie z p. Agnieszką Wyroślak z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom  krótkie opowiadanie z książki Kapelusz Pani Wrony Danuty Parlak, przedstawiające życie bociana Mikołaja i jego przygody. Później uczniowie w grupach mieli za zadanie, przyporządkowanie właściwych gatunków ptaków do tych, które pozostają i odlatują na zimę oraz przylatują. To zadanie sprawiło dzieciom dużo radości i skłoniło do wspólnej dyskusji. Na zakończenie spotkania, ostatnim zadaniem było wykonanie pracy plastycznej – odlatujące ptaki. Prace były zrobione z użyciem starych gazet i farb plakatowych.  Dzieci mogły dowiedzieć się o zwyczajach i przygotowaniach do zimy różnych gatunków ptaków takich jak; gil, sikorka, dzięcioł.

Opracowała: Martyna Walczak

[/su_box]

[su_box title=”Zabawa Halloweenowa w świetlicy” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

W dniu 31 października, w świetlicy SP 1 w Kutnie, uczniowie bawili się wspólnie podczas zabawy zorganizowanej z okazji Halloween, która przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Dzieci uczestniczyły w rozmowie na temat Halloween, mówiły kiedy i gdzie obchodzi się to święto i jakie są charakterystyczne zabawy. Uczniowie opisywali dynię i mówili w co chcieliby się przebrać na Halloween. Słuchali zgadywanek dotyczących Halloween oraz szybko udzielali poprawnych odpowiedzi. Dzieci bawiły się w „Cukierek albo psikus”? W celu zdobycia cukierka, musiały wykonać zadanie specjalnie, wylosowane z kapelusza wiedźmy. Na zakończenie halloweenowej zabawy dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym, na najładniejszy plakat kolorowanka XXL: Straszny dom.

Opracowała: Martyna Walczak

[/su_box]

[su_box title=”Tydzień kariery w świetlicy” style=”glass” box_color=”#1320ba”]

Tydzień kariery w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie obejmował zajęcia tematyczne mające na celu przedstawienie różnych zawodów oraz nabywania wiedzy o nich. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach na których zdobywali wiedzę o zawodach, podczas rozwiązywania licznych zagadek i krzyżówek.  Podczas zajęć nastąpiła wymiana doświadczeń między uczniami i osobami dorosłymi. Dzieci wypowiadały się chętnie na temat „Kim będę gdy dorosnę”. Uczniowie wykonywali plakaty w grupach – zawody w służbie społeczeństwu, gdzie prezentowali sylwetki osób pracujących jako: strażacy, policjanci, ratownicy medyczni i ratownicy wodni. Podczas tygodnia kariery gościliśmy doradcę zawodowego panią Małgorzatę Katarzyńską z Młodzieżowego Centrum Kariery w Kutnie. Podczas spotkania doradca zawodowy przeprowadził z dziećmi ciekawą pogadankę, czytał zagadki o zawodach oraz rozdał dzieciom kolorowanki przedstawiające różnorakie zawody. Podczas tygodnia kariery w świetlicy odbył się konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód”  przeprowadzony przy współpracy z p. M. Jaszczak oraz p. M. Kowalik pedagogami szkolnymi.

Opracowała: M.Walczak
[/su_box]