Podsumowanie akcji „Pamiętamy o ptakach w czasie zimy”.

Stołówka u Oli

Wspiera ptaki w niedoli.

Przybywajcie głodne ptaki

I smakujcie przysmaki.

Gile, sikorki, jemiołuszki

Byście miały pełne brzuszki.

Aleksandra Sobczyńska IA

Podsumowanie akcji „Pamiętamy o ptakach w czasie zimy”.

Właśnie zakończyliśmy akcję „Pamiętamy o ptakach w czasie zimy”, która rozpoczęła się wrazz nadejściem mroźnych i śnieżnych dni.  W akcji wzięli udział członkowie szkolnego koła LOP klas młodszych –  uczniowie  klasy IA, IB, IC, IID, IIIA oraz IIID. Akcję rozpoczęły pogadanki na temat  ptaków pozostających na zimę w naszym kraju i ich potrzeb. Dzieci oglądając filmy, słuchając prelekcji, wykonując prace plastyczne poznawały i utrwalały wiedzę na temat potrzeb skrzydlatych przyjaciół, dowiadywały się jak i jakim pokarmem należy je karmić. Uczniowie wraz z rodzicami budowali karmniki, które zawisły w pobliżu ich domów oraz na terenie szkoły. Systematycznie przynosili ziarno oraz inne smakołyki, które pomogły ptakom przetrwać najtrudniejsze, zimowe miesiące. Dzięki podjętej działalności młodzi przyjaciele przyrody wzbogacili swoją wiedzę na temat potrzeb otaczającego środowiska, nauczyli się systematyczności oraz odpowiedzialności za inne żywe istoty.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję.

Barbara Wódka