Początek roku szkolnego we wszystkich oddziałach upłynął pod znakiem Niepodległej. Zadaniem uczniów bowiem było stworzenie plakatu, który swą tematyką nawiązywałby do rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdecydowana większość plakatów powstała w wyniku pracy w grupie. W wielu oddziałach praca planowana była w ramach projektu edukacyjnego. Uczniowie musieli zapoznać się z problematyką odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu, dzięki temu hasła: „wolność” i „patriotyzm” nabrały nowego znaczenia.

Wszystkie wspaniałe prace można już podziwiać w holu szkoły (parter).

I.Smolarek

Dnia 01 czerwca 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno – literackiego ph. Kutno – moje miasto, zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
Laureatami zostali następujący uczniowie:
Grzybowska Alicja z klasy 5a
Komorowska Julita z klasy 7b
Kubiak Hanna z klasy 7d
Szakowski Karol z klasy 7a
Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami i dyplomami.

Serdecznie gratulujemy!

organizatorzy:
Wioletta Sobczyk
Emilia Szymańska

 

Piknik Patriotyczny

Ostatni piątek – 8 czerwca – stał w naszej szkole pod znakiem patriotyzmu. Uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty. Dzieci mogły zobaczyć mundury, broń i wyposażenie żołnierzy. Była to prawdziwa lekcja historii na żywo. Dzieci miały też okazję potrenować rzut granatem i strzelanie z wiatrówki. W konkurencji w przeciąganiu liny mogły zmierzyć się z dorosłymi, ponieważ w Pikniku wzięli też udział rodzice i dziadkowie naszych uczniów .

Wzruszającym akcentem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnili harcerze. Organizatorami Pikniku byli nauczyciele historii: Wiesław Leśniewski, Izabela Smolarek, Elwira Babecka

Niepodległość jest słodka

 

W poniedziałkowy poranek podzieleni na trzy grupy, rozdawaliśmy mieszkańcom osiedli Tarnowskiego – Rejtana ciasteczka w kształcie kotylionów. Czyniliśmy to na pamiątkę I wolnych wyborów do parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989r. Była to część miejskiej akcji, w której udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych.

Przechodnie byli mile zaskoczeni naszą akcją, przyjmowali nas serdecznie i przyjemnie było zobaczyć uśmiech na ich twarzy. Kilka starszych osób  opowiedziało nam jak to było, kiedy byli jeszcze dziećmi. Jedna pani wspominała, że gdy jako mała dziewczynka dowiedziała się o wolnych wyborach razem z rodzeństwem poszła na lody do dawnej, już nie istniejącej lodziarni. Dzięki tej akcji dowiedzieliśmy się więcej o historii naszego państwa. Mieliśmy możliwość porozmawiać z mieszkańcami Kutna.

Maja Syska, Amelia Poznańska

 

 

Download (PDF, 2.47MB)

Sukcesy plastyczne naszych uczniów !

26 kwietnia w Kutnowskim Domu Kultury w Kutnie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursów dla dzieci w ramach projektów Od Bałtyku do Tatr. 100 lat Niepodległości.

Zwycięzcami zostali m.in. uczniowie naszej szkoły:

KONKURS PLASTYCZNY NA PEJZAŻ „NAD WISŁĄ”:

Grupa wiekowa klasy VI-VII

I miejsce Klaudia Kowalska kl. VIe

I miejsce Julia Antczak kl. VII a

III miejsce Gabriela Witkowska kl. VIe

III miejsce Igor Wiśniewski kl. VI d

WYRÓŻNIENIA

Michał Witek kl. VII e

Justyna Kucharska kl. VI d

Anna Drabik kl. VI d

KONKURS PLASTYCZNY PT. „POCZTÓWKA Z NIEPODLEGŁEJ”

NAGRODA GŁÓWNA:

JULIA DĘBOWSKA KL. II A

WYRÓŻNIENIA:

Julia Antczak kl. VII a

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A kartki laureatów „Pocztówka z Niepodległej” Julii Dębowskiej i Julii Antczak zostaną powielone w formie pocztówki i rozesłane przez mieszkańców Kutna w trakcie obchodów Święta Konstytucji 3 maja.

                                                                                                                                           Źródło i zdjęcia: eKutno

                                                                                                                                             Opracowanie: M. Bajda

Śladami Niepodległej

                Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to dla całej społeczności szkolnej czas wyjątkowy. Uczniowie i nauczyciele upamiętnili ważną rocznicę tworząc gazetki okolicznościowe poświęcone wydarzeniom 1918 r. Przygotowane informacje przybliżyły wiedzę o dziejach Polski i postaciach, które niewątpliwie odegrały znaczącą rolę w procesie odzyskiwania wolności.

Krótka fotorelacja przedstawiająca wybrane gazetki została zamieszczona poniżej.

I.Smolarek

 


Download (PDF, 227KB)