Witamy w nowym roku szkolnym 2020/2021!

We wtorek 1 września uczniowie i nauczyciele po raz pierwszy od kilku miesięcy przekroczyli mury swojej szkoły. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczęły się w tradycyjnej formie. Krótki, uroczysty apel dla nowo przybyłych uczniów klas pierwszych zainaugurował Dyrektor Szkoły Jarosław Koszański wraz z wicedyrektor Violettą Wojciechowską na hali sportowej. Następnie na spotkaniu w salach lekcyjnych w określonych godzinach wychowawcy i nauczyciele oddziałów II-VIII przekazali swoim uczniom najważniejsze informacje na temat organizacji pracy w szkole dotyczącej pierwszych dni.

Powrót do nauki stacjonarnej jest bardzo ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży. Jednak nowy rok szkolny będzie miał wyjątkowy charakter. Uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką ale również  z przestrzeganiem nowego reżimu sanitarnego. Musimy pamiętać o dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu społecznego – podkreślił na spotkaniu Dyrektor Szkoły Jarosław Koszański. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, innych pracowników, dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet w chwili obecnej.

Wszystkim uczniom szkoły w tym wyjątkowym roku szkolnym życzymy przede wszystkim zdrowia a także sukcesów w nauce.

Opracowała: M. Bajda