WIOSNA W ODDZIALE 1B

Wiosna to czas ,na który z utęsknieniem czekają wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli. Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda dodaje wszystkim sił i pozytywnej energii. Dlatego już w ostatnich dniach poprzedzających pierwszy dzień wiosny uczniowie najmłodszej klasy przygotowywali się do Jej powitania. Rozmawiali na temat oznak wiosny, wykonali wiosenne prace plastyczne.

Dnia 19 marca już na wesoło i z radością obchodziliśmy powitanie nowej pory roku. Tego dnia  uczniowie pięknie prezentowali piosenkę” Maszeruje Wiosna”,   która dostarczyła wielu pozytywnych emocji.

Uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali zagadki o wiośnie  oraz krzyżówkę.  Wyzwaniem dla najmłodszych okazało się ułożenie puzzli z wiosennymi kwiatami: żonkile ,krokusy, przebiśniegi, tulipany. W nagrodę za wspaniałą pracę Wiosna  przyniosła dla wszystkich dzieci owoce.

Na zakończenie spotkania uczniowie zajadali świeże owoce. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i radosne, a uczniowie świetnie się bawili.

J.Rojewska, M.Fabisz