Mistrz Czytelnictwa 2021r.

23 kwietnia 2021r. odbył się finał VIII Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego Mistrz Czytelnictwa 2021 zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Prof. T. Kotarbińskiego w Łodzi Filię w Kutnie i Szkołę Podstawową nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie. W tym roku pod hasłem „Za drzwiami starej szafy, czyli w krainie fantazji z bohaterami Narnii”. Patronat nad konkursem objęli Starosta Kutnowski i Prezydent Miasta Kutno.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, Turniej został zorganizowany w formie online. Uczniowie zarówno w etapie szkolnym, jak i powiatowym musieli rozwiązać bardzo szczegółowy test ze znajomości lektury.

Do zmagań przystąpiło 14 trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu kutnowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych: Nikola Rybińska, Maja Janecka i Lena Zdobiak. Dziewczyny o godzinie 10.00 przystąpiły do rozwiązywania testu i … wywalczyły I miejsce.

Nikola, Maja i Lena są teraz Mistrzyniami Czytelnictwa 2021r. Tym samym obroniły tytuł, który szkoła uzyskała w 2019r. (wcześniejsza edycja).

Dodatkowo Maja Janecka uzyskała najwyższy wynik spośród wszystkich uczestników zmagań.

Naszym czytelniczym zwyciężczyniom serdecznie gratuluję.

I.Smolarek