Tymek zwycięzcą powiatowego konkursu plastycznego

Rozstrzygnięty został XV Powiatowy Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I – III szkół podstawowych powiatu kutnowskiego pod hasłem „…w bibliotece”. Organizatorami wydarzenia była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Folia w Kutnie i Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Patronat honorowy objął Zbigniew Burzyński – Prezydent Miasta Kutno.

Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej, której temat był swobodnym wyobrażeniem uczestnika dotyczącym biblioteki. Uczeń mógł narysować swoją bibliotekę, realną lub wymarzoną, spotkanie w bibliotece z postaciami realnymi lub fikcyjnymi, swoje ulubione książki lub bohaterów literackich w bibliotecznym kontekście.

I miejsce, pokonując 110 uczniów z 13 szkół powiatu kutnowskiego zajął uczeń oddziału 2d – Tymoteusz Politański (opiekun – pani Agnieszka Kaźmierczak).

Gratulacje dla zwycięzcy i opiekuna.

Życzę kolejnych sukcesów.

I.Smolarek