ALFIK HUMANISTYCZNY I ALFIK MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH

ALFIK HUMANISTYCZNY I ALFIK MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH

 

W dniach 25.02.2021r. i 11.03.2021r. odbyły się: XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny oraz XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Koordynatorkami były Beata Czarnoucka i Emilia Świerczyńska. Z całej Polski w obu edycjach wzięło udział ponad 16 tysięcy uczniów, w tym z naszej szkoły 39 z klas drugich i trzecich.

W Alfiku Humanistycznym laureatką została Nina Marska z klasy 2A, która uzyskała 3 miejsce w województwie. Za bardzo dobre wyniki zostali również wyróżnieni uczniowie: Łucja Urbańska z klasy 2B (12 miejsce w województwie), Szymon Mamczarek z klasy 2C (18 miejsce w województwie), Aleksander Grzybowski z klasy 2C (25 miejsce w województwie), Gabriel Kołowacik – Fijałkowski (26 miejsce w województwie), Urszula Jagodzińska z klasy 3C (38 miejsce w województwie), Zofia Szczepańska z klasy 3A (48 miejsce w województwie).

W Alfiku Matematycznym najlepiej zaprezentowali się uczniowie: Jan Rytczak z klasy 3C, który uzyskał 21 miejsce w województwie oraz Łucja Urbańska z klasy 2B, która zajęła 29 miejsce w województwie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowały:

Emilia Świerczyńska

Beata Czarnoucka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.