Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Już od 18 lat na całym świecie  w  październiku   obchodzimy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: International Association of School Librarianship – Iasl – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w sztafecie czytelniczej.  Zabawę planujemy przeprowadzić w ostatnią środę października, czyli 27.10. O szczegółach wydarzenia poinformujemy . Przygotujcie książki, które warto wypożyczyć z biblioteki szkolnej.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań,  propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły. Pamiętajcie:  biblioteka na Was czeka!

 

Wasza bibliotekarka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *