Mistrzostwa Powiatu  w Drużynowym Tenisie Stołowym.

W dniu 20 października w szkole podstawowej nr 6 w Kutnie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Mistrzostwa Powiatu  w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zawody rozgrywane były w systemie rozgrywek „każdy z każdym”.

W zawodach chłopców wystartowały cztery  zespoły: Szkoła Podstawowa nr 6 Kutno , Szkoła   Podstawowa nr 2 Kutno , Szkoła Podstawowa nr 1 Kutno , Szkoła Podstawowa nr 1 Żychlin

Kolejność zespołów: 1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Kutno (awans do Półfinałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego; 2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 Kutno(awans do Półfinałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego);      3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Żychlin, 4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 Kutno.

W dniu 28 października uczniowie zagrali w kolejnej fazie rozgrywek – Półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

System rozgrywek był taki sam jak na zawodach powiatowych. Po losowaniu poznaliśmy rywali grupowych: Łowicz SP1, Maków i Rawa Mazowiecka. Wygrana pierwszych dwóch spotkań dała nam awans do półfinału, w którym zmierzyliśmy się ze drugą szkołą z Łowicza.

Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w półfinale wojewódzkim, co jest wielkim sukcesem naszej szkoły.

Wielkie brawa dla naszych chłopaków: Michała Stępnia z kl 8 h,  Antoniego Kobusa z 7g oraz  Kacpra Kacalaka z 7g. Opiekunem zespołu był Przemysław Kubicki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.