Żyj zdrowo – gorąca rywalizacja recytatorów

Dnia 18 listopada br. dla uczniów oddziałów I – III odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Żyj zdrowo!”. Dzieci miały okazję zaprezentowania swoich umiejętności i talentów recytatorskich. Konkurs szkolny poprzedziły eliminacje klasowe.

Podczas konkursu wszyscy uczestnicy zaprezentowali doskonałe opanowanie tekstów, ciekawe interpretacje połączone z dużymi emocjami artystycznymi.

Najlepsi recytatorzy wyłonieni zostali przez jury w składzie: p. Anna Dębska – kierownik świetlicy, p. Małgorzata Jaworska – nauczyciel biblioteki, p. Grażyna Motylewska – higienistka szkolna.

Najlepszymi interpretatorami wierszy okazali się:

Wiktoria Chodor  kl. I c

Aleksandra Sala  kl. I d

Maksymilian Mokwiński kl. II c

Nina Marska kl. III a

Bianka Maliszewska  kl. I b

Karolina Kowalska  kl. II a

Nina Miszewska  kl. III c

Lena Machnik   kl. III d

III miejsce Gabriela Bartczak  kl. I a

Wszyscy laureaci „słownej rywalizacji” zostali uhonorowani książkami i dyplomami.

Nagrody rzeczowe  i dyplomy ufundowane zostały ze środków finansowych Rady Rodziców, za wsparcie  bardzo dziękujemy.

Organizatorami konkursu były panie Katarzyna Chybińska, Jolanta Kruszewska i Emilia Świerczyńska, które zachęcają do włączania się w propagowanie kultury żywego słowa.

Jolanta Kruszewska