Uczniowie klas pierwszych czytelnikami biblioteki szkolnej

Uczniowie klas pierwszych czytelnikami biblioteki szkolnej

 

Nowy rok 2022 uczniowie klas pierwszych rozpoczęli od wizyty w naszej bibliotece. Podczas pobytu zostali zapoznani z zasadami wypożyczeń oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić podczas czytania.

Był to dzień, w którym uczniowie oficjalnie stali się czytelnikami biblioteki szkolnej i mogli dokonać pierwszego wypożyczenia. Dzieci ponadto otrzymały upominki:

  • wyprawkę – pakiet książek („Pierwsze abecadło”, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, „Kreatywny alfabet”) przesłanych przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”,
  • pamiątkowe zakładki wykonane przez uczniów klas starszych,
  • gazetkę okolicznościową „Jedynka”, w której znalazły się zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz prośby książki i list do rodziców.

Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą, jaką może zrobić rodzic dla dziecka, obok okazywania miłości, jest codzienne głośne czytanie. Rozwija to bowiem język i słownictwo, uczy myślenia, ułatwia samodzielne pisanie, doskonali umiejętność wypowiadania się, rozwija wyobraźnię i pamięć. Jest do również doskonała alternatywa do oderwania się od komputera i telewizora.

Zapraszamy do wypożyczania i czytania książek, oddając się tym samym w krainę marzeń i fantazji. Życzymy wielu udanych podróży literackich.

Wasze bibliotekarki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.