Mistrzowie pięknego czytania.

 

Uczniowie z klas I-III w dniach 28.03 do 04.04 wzięli udział w szkolnym konkursie pięknego czytania pod hasłem: W krainie baśni Hansa Christiana Andersena. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy, przy współpracy wychowawców klas. Szkolny Konkurs Pięknego Czytania przeprowadzono, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia. Ponieważ jest to również rocznica urodzin Hansa Christiana Andersena, więc czytano jego baśnie. Bywało, że czytający prezentowali utwory mało znane.

Uczniowie z każdej klasy walczyli o tytuł mistrza pięknego czytania. Szczególną uwagę zwracano na płynność czytania, artykulację, dykcję, przestankowanie. Czytających oceniał sam wychowawca lub wychowawca wraz z nauczycielem bibliotekarzem bądź wyboru zwycięzcy dokonywano poprzez głosowanie społeczności klasowej. Uroczyste wręczenie nagród, ufundowanych przez Radę Rodziców, odbyło się 6 kwietnia.

Mistrzami pięknego czytania w poszczególnych klasach zostali:

Ignacy Grzybowski 1a, Natalia Woźniak 1c, Hanna Dąbrowska 1d, Natalia Dopierała 2a, Tatiana Łukaszewska 2b, Jakub Żyła 2c, Nina Marska 3a, Łucja Urbańska 3b, Sofia Sydorenko 3c, Marcel Lisiecki 3d.

 Zwycięzcom gratulujemy!

Wasze Bibliotekarki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.