Warsztaty pszczelarskie

         W dniu 17.05. 2022r. w oddziale 7c, w ramach regionalizmu i doradztwa zawodowego, odbyły się warsztaty poprowadzone przez pszczelarza pana Tomasza Wiśniewskiego ze stowarzyszenia „Wesoła pasieka”. Uczniowie mieli okazję  w warunkach sali lekcyjnej poczuć klimat prawdziwej pasieki oraz poznać życie pszczół. Dowiedzieli się m.in. co to jest pszczela rodzina, poznali jej strukturę, co to jest ul oraz jak długo żyją pszczoły. Uczniowie podczas warsztatów mogli zadawać pytania, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Zapoznani zostali także z zawodem pszczelarza, poznali jego obowiązki i tajniki tego zawodu, oraz sposób wytwarzania miodu. Dowiedzieli się jakie są rodzaje miodu i co oznacza pojęcie apiterapii czyli leczenie miodem i innymi produktami pszczelimi. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Młodzi odbiorcy z zapartym tchem słuchali o narzędziach, jakimi posługują się pszczelarze. Dzięki temu łatwiej im było zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Praktyczną część warsztatów wieńczyło przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego. Do elementów dydaktycznych należał również, podsumowujący spotkanie, quiz wiedzy o życiu pszczół. Uczniowie za udzielenie poprawnej odpowiedzi mogli otrzymać drobny upominek.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.