Uczniowie z 3 D, wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

7 czerwca uczniowie z 3 D, wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaka, budzenie szacunku do pracy strażaka oraz wzbogacenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego zachowania się w domu, w szkole, na wakacjach. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali wozy strażackie, sprzęt strażacki, umundurowanie. Każdy z uczniów miał okazję wdrapać się do wozu strażackiego. Na koniec w ramach ćwiczeń, jeden ze strażaków zademonstrował nam jak szybko i sprawnie wdrapał się na czwarte piętro, przy pomocy drabiny. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że jest to bardzo trudny zawód, wymagający dużej sprawności umysłowej i fizycznej.

Agnieszka Kaźmierczak