„Przychodzimy , odchodzimy…”

 

      Dziś uczniowie klas ósmych uroczyście zakończyli edukację w szkole podstawowej. O godz. 17:00  w hali sportowej miało miejsce pożegnanie tegorocznych absolwentów. W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor szkoły Pan Jarosław Koszański, wicedyrektorzy Pani Elżbieta Chodorowska, Pani Aleksandra Kaniewska, Pani Violetta Wojciechowska, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Panią Anną Furmankiewicz, rodzice i opiekunowie uczniów oraz  uczniowie klas ósmych. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru i ślubowania ósmoklasistów, następnie przedstawiciel klas siódmych Jakub Szczerbakowicz pożegnał swoje  starsze koleżanki i kolegów, życząc im sukcesów na dalszym etapie kształcenia. W imieniu absolwentów głos zabrała Łucja Szcześniak, która w ciepłych słowach wspomniała lata spędzone w „Jedynce” i złożyła podziękowania wszystkim, którzy przez 8 lat przekazywali wiedzę, kształcili i wspierali zgromadzonych na tej uroczystości uczniów. Również przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców Pani Anna Furmankiewicz złożyła przyszłym absolwentom życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 i całego etapu edukacyjnego. Następnie uczennica oddziału 8 e Pola Rak, tegoroczna finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, dokonała wpisu do ZŁOTEJ KSIĘGI ABSOLWENTÓW. W dalszej części spotkania Dyrektor szkoły Jarosław  Koszański wraz z wicedyrektor Elżbietą Chodorowską i Anną Furmankiewicz  wręczyli uczniom stypendia  za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz listy gratulacyjne rodzicom nagrodzonych uczniów,  nagrodzili też uczniów, którzy na zakończenie roku szkolnego uzyskali średnią ocen 4,75 i wyżej oraz zachowanie co najmniej bardzo dobre. Nagrody książkowe z rąk opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Magdaleny Sikorskiej za zaangażowanie w działalność samorządu w minionym roku szkolnym odebrały również uczennice Alicja Kubicka i Justyna Komorowska z oddziału 8b oraz Pola Rak z oddziału 8 e. Uroczystość zakończyło odtańczenie poloneza przez przedstawicieli klas ósmych.

Absolwentom „Jedynki” , kończącym  pewien etap w swoim życiu i rozpoczynającym kolejny, niech towarzyszą słowa poety Zbigniewa Herberta:

„Naucz nas także palce zwijać
I drzwi podpierać z tamtej strony
Pokojów próżnej już miłości

Niech kiedy trzeba będzie pięścią
To co marzyło tak o szczęściu
I osłaniało chudy płomyk

A potem po skończonej walce
Pozwól nam rozprostować palce
Choćby już była tylko pustka

Gdy w dłoń otwartą przyjmiesz klęskę
Gdy czaszkę w czułe palce weźmiesz
Zacznie się wtedy jeszcze raz

Otwartych dłoni wielka sprawa
Po strunach podróż po zabawach
Ostatnie ziarno ocalenia”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.