Uczniowie 3c z wizytą w Starostwie Powiatowym

W dniu 29 września br. uczniowie 3c wraz z wychowawcą odwiedzili Starostwo Powiatowe           w Kutnie. Powitali nas: Pan Daniel Kowalik – Starosta Powiatu oraz Pan Tomasz Walczewski – członek zarządu Powiatu Kutnowskiego. Po zajęciu miejsc przy ogromnym plenarnym stole, na którym przygotowano słodkości i napoje, obejrzeliśmy film przybliżający wszystkim powiat kutnowski. Następnie mogliśmy poczuć się jak Radni Powiatu. Spośród uczniów wybrane zostało Prezydium, a pozostali uczestnicy spotkania byli Radnymi Powiatu. Tematem sesji była pomoc zwierzętom zimą. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, zaangażowaliśmy się w dyskusję i głosowanie w tematach: opieki nad zwierzętami zimą, dokarmiania ptaków oraz organizowania zbiórki żywności dla zwierząt. Po zakończeniu obrad wzięliśmy udział    w konkursie wiedzy o powiecie, w którym nagrodzeni zostaliśmy czapeczkami. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki i kolorowe balony. Podsumowaniem tej interesującej wizyty była możliwość zajęcia miejsca w fotelu Starosty i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Bardzo dziękujemy Gospodarzom za zaproszenie. To spotkanie umożliwiło nam zdobycie nowej wiedzy i przeżycie wielu emocji i satysfakcji.

Jolanta Kruszewska