Ale draka! Dzień Chłopaka w I a

„Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!

Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.

Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.

Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.

Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.

Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”

Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią – to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dzień chłopaka nie może obejść się bez echa w żadnej szkole. Dnia 30 września uczniowie z oddziału 1 a świętowali, po raz pierwszy dzień chłopaka. Troszkę onieśmieleni i stremowani czekali na przebieg wydarzeń. Dziewczynki złożyły piękne życzenia, przybiły „piątkę”. Rodzice ufundowali chłopcom miły upominek, a dla wszystkich były lizaki, cukierki i soczki.

Niezwykłą i ciekawą atrakcją w tym dniu była wizyta w bibliotece szkolnej. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej i obchodzenia z książką. Złożyli uroczyste przyrzeczenie. Po raz pierwszy mogli dokonać wypożyczeń. Każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę wykonaną przez starszych uczniów i gazetkę Jedynka.  Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

Uczniowie 1a wraz z wychowawczynią