Pięknie czytali Mickiewicza

5 października 2022r. odbył się etap szkolny konkursu pięknego czytania „Książka mówi”. Organizatorem konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu.

Celem zmagań jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza. Jury etapu szkolnego w składzie: Magdalena Sikorska (nauczycielka języka polskiego), Małgorzata Jaworska (nauczyciel biblioteki szkolnej), Izabela Smolarek (nauczyciel biblioteki szkolnej) po wysłuchaniu wszystkich uczestników, dokonało wyboru dwóch uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w zmaganiach na szczeblu rejonowym. Młodzież, która przystąpiła do rywalizacji zaprezentowała bardzo wysoki poziom interpretacji czytanych utworów.

Wśród uczniów klas 7 – 8, którzy najpiękniej zaprezentowali utwór Adama Mickiewicza byli: Julia Podczaska z klasy 8g (opiekun – Agnieszka Kolczyńska) i Tobiasz Drabik z klasy 8h (opiekun – Marta Talaga).

Pięknie czytającym uczniom i ich opiekunom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Wasze bibliotekarki