Spotkanie z pracownikiem poczty

W dniu 09.12.2022r. uczniów Ib odwiedził interesujący gość, którym był listonosz pracujący   w jednym z oddziałów Poczty Polskiej. W ciekawy sposób opowiedział im o pracy na poczcie. Podczas tych opowieści wszystkie dzieci wsłuchiwały się w każde słowo rozmówcy. Dzięki temu mogły poznać różne ciekawostki dotyczące pracy listonosza i pozostałych pracowników poczty oraz dowiedzieć się jaką odpowiedzialnością muszą się oni wszyscy wykazać, aby każda przesyłka trafiła na czas pod odpowiedni adres. Poznali także różne rodzaje listów, oglądali atrybuty listonosza (największym zainteresowaniem cieszyła się jego wielka torba ),  wzbogacili swe słownictwo. Uczniowie  dowiedzieli się również jak należy prawidłowo zaadresować i wysłać list. Podczas spotkania wręczyli listonoszowi własnoręcznie wykonane listy do Św. Mikołaja z prośbą o wysłanie ich.

Dziękujemy za miło spędzony razem czas.

Uczniowie Ib z wychowawcą