Marzec – Muzyka – Złość

Uczniowie oddziału 7u ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie podczas kolejnego zadania projektowego w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Sztuka emocji” zdefiniowali Złość jako jedną z podstawowych emocji każdego człowieka, obok szczęścia, wstydu, smutku, pogardy, zdziwienia i strachu. To Emocje informują nas o tym, czy nasze potrzeby są zaspokojone, a nasze granice osobiste uszanowane. Podczas słuchania muzyki klasycznej (weneckiego a także polskiego wybitnego kompozytora) i wykonywania zadań poznali sposoby radzenia sobie ze złością oraz metody, które pozwolą rozładować emocje.

Celem głównym projektu jest przybliżenie i oswojenie ze światem uczuć i emocji za pomocą sztuki w różnych formach. Dzięki udziałowi w kolejnym zadaniu projektowym uczniowie oddziału 7u:

– rozwinęli kompetencje emocjonalne,
– kształtowali umiejętności kontrolowania emocji,
– doskonalili umiejętności wypowiadania się na temat wysłuchanych utworów,
– współpracowali z interaktywnym robotem edukacyjnym Photon,
– rozwinęli umiejętności współpracy w grupie.

Opracowała:

Marzena Cichacz