Światowy Dzień Poezji

21 marca  z inicjatywy UNESCO obchodzony jest Światowy Dzień Poezji.  Celem święta jest promocja czytania, pisania i publikowania poezji na całym świecie. Doceniając wagę liryki wraz z członkiniami Koła Przyjaciół Książki czytaliśmy dzieciom ze świetlicy szkolnej wiersze pani Agnieszki Frączek (Pstro, To nie jest bajka ), Małgorzaty Strzałkowskiej (Tajemnica, Inny), Jana Brzechwy

( ZOO, Samochwała, Na straganie) oraz patrona roku 2023 – Aleksandra Fredry (Paweł i Gaweł). Słuchacze zainspirowani czytającymi starszymi koleżankami wzięli sprawę w swoje ręce i również zaprezentowali ulubione wiersze.

W bibliotece zapanował nastrój iście czytelniczy. Pięknemu czytaniu towarzyszyła wystawa zbiorów poezji przygotowana przez uczniów również działających w ramach KPK (Ewa i Adam z klasy 5c).

Dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie utworów Ani i Blance z klasy 6b, Marysi z 5d, Nicoli z 5b.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Wasze Bibliotekarki