DZIEŃ NAUKI I TECHNIKI.

W związku z Dniem Dziecka, we wtorek 30 maja, uczniowie oddziału IIIA skorzystali z zaproszenia  Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie i wzięli udział w  Dniu Nauki i Techniki. Podczas festiwalu oglądali i uczestniczyli w eksperymentach z różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, chemii, fizyki, geografii, matematyki, robotyki i informatyki. Podziwiali wiedzę i przygotowanie starszych uczniów. Zadawali pytania i z ogromnym zainteresowaniem słuchali wyjaśnień udzielanych przez młodzież oraz profesorów. Mogli obserwować, dotykać, doświadczać. Z zaciekawieniem rozwiązywali zadania, łamigłówki, zagadki logiczne. Za swoje zaangażowanie i chęć zdobywania wiedzy zbierali punkty. Zwiedzili również warsztaty samochodowe, gdzie poznali nowoczesne maszyny ułatwiające pracę człowiekowi. W konkursie z nagrodami do Adama Józwiaka, Jana Wojtalika i Doriana Trybulskiego uśmiechnęło się szczęście. Zostali wylosowani i otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy dostali smakowite upominki. Nie zabrakło cukierków oraz malowania twarzy. Choć przed uczniami klasy trzeciej jeszcze długa droga naukowa, to kilkoro już zaoferowało wybór „Staszica” jako swojej przyszłej szkoły średniej. To był udany i atrakcyjny dzień. Warto było zobaczyć to wspaniałe wydarzenie i w nim uczestniczyć.

Barbara Wódka