„Miło mi o tej ziemi myśleć czasami, idąc przez życie” – podsumowanie grantu

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie przystąpiła do Kutnowskich Grantów Oświatowych. W roku szkolnym 2023/2024 zrealizowała grant pod nazwą: „Miło mi o tej ziemi myśleć czasami, idąc przez życie” autorstwa pani Marzeny Cichacz.

Celem zajęć było:

1. przybliżenie uczniom oddziału VIIIc ze Szkoły Podstawowej Nr 1 Tadeusza Kościuszki w Kutnie znajomości regionu kutnowskiego w aspekcie wartości i różnorodności środowiska naturalnego, kulturowego,
  2. wielokulturowość nakierowana na integrację społeczną,
  3. przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób innej narodowości,
  4. zapewnienie poczucia akceptacji, uznania i bycia potrzebnym.

Projekt skierowany był do uczniów oddziału VIIIc. Realizacja miała miejsce od 05.10.2023 do 20.12.2023 r., w wymiarze 24 godzin.

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a niektóre tak jak próbę otwartą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej i wizytę w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie uczniowie przeżyliby chętnie jeszcze raz.

Podsumowanie wszystkich działań odbyło się 22 grudnia w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli i społeczności uczniowskiej oddziału VIIIc. W uroczystości wzięła również udział Pani Anna Michalska, Inspektor Wydziału Edukacji.

Głównym punktem spotkania było wręczenie podziękowań uczniom oddziału VIIIc i przedstawienie prezentacji multimedialnej w ramach podsumowania grantu.

Uroczystości towarzyszyła  wystawa prac, które powstały podczas trwania grantu.